Blahoželanie za 3000 eur

Autor: Ďuri Toth | 26.1.2011 o 17:59 | (upravené 26.1.2011 o 18:07) Karma článku: 5,30 | Prečítané:  1271x

Až dodnes som bol presvedčený o tom, že patent na tvorbu zbytočných a nezmyselných príkazov, zákazov a všakovakých nariadení majú politici (špeciálne tí naši, ale to je na inú debatu). Dnes som sa však naplno presvedčil o tom, že tento neduh už prenikol aj do sféry najpopulárnejšieho športu na tejto planéte.

Všetko najlepšie, mami!Všetko najlepšie, mami!SITA

 

Lionel Messi je futbalovým fenoménom dnešnej doby. I ako fanúšik konkurenčných pusiniek z Madridu musím uznať, že momentálne niet na svete lepšieho futbalistu. Ani on však neunikol jednému z hlúpych predpisov, ktorého tvorcom bola v tomto prípade španielska futbalová federácia. Presné znenie tohto predpisu nepoznám. Messi sa však voči nemu previnil tým, že si v zápase so Santanderom vyhrnul dres a prostredníctvom televíznych kamier celému svetu ukázal nápis, ktorý mal na tričku („Feliz Cumple Mami“), čím svojej mamičke takto originálne zablahoželal k narodeninám. Podľa mňa krásne a dojemné gesto futbalovej hviezdy, ktorá je kdesi vo vnútri stále chlapcom a napriek celosvetovej sláve a zarobeným miliónom si uvedomuje, že bez materinskej lásky a starostlivosti by nedokázal nič z toho, čo dokázal.

Podľa disciplinárnej komisie španielskeho futbalového zväzu však ide o prečin hodný pokuty 3000 eur. Niežeby to bola pre Messiho nejaká položka, veď jeho celkový ročný príjem sa odhaduje na sumu presahujúcu 30 miliónov eur. Nejaké tri tisícky teda zarobí za čosi menej ako hodinu. Ide však o princíp. Princíp, podľa ktorého páni funkcionári hádžu do jedného vreca toto Messiho blahoželanie s propagáciou fašizmu a iných zvrhlostí, s ktorými sme sa už nielen na európskych trávnikoch v minulosti stretli. Takto to dopadne vždy, keď pred zdravým rozumom, podľa ktorého by sa mal každý prípad posudzovať individuálne, dostane prednosť bezduché plnenie hlúpych príkazov.

Z podobného súdka je aj ďalšie pravidlo z dielne FIFA, podľa ktorého ak si hráč pri oslave gólu vyzlečie dres, musí dostať od rozhodcu žltú kartu. Výhrady voči takémuto ochudobňovaniu futbalu o emócie už prejavili viaceré futbalové osobnosti, u nás je jeho veľkým kritikom napríklad Ľubomír Moravčík. Futbal je fenomén priťahujúci pozornosť stoviek miliónov ľudí aj vďaka emóciám a radosť po strelenom góle je nepochybne tou emóciou, ktorá robí futbal futbalom. Príde mi napríklad vrcholne nespravodlivé ak zákerný faul zozadu, simulovanie či iné nešportové správanie ostane bez rozhodcovho povšimnutia, ale kartu za vyzlečený dres arbiter ukázať nezabudne. FIFA je ale neoblomná, na to sme si už zvykli.

Vráťme sa k Messimu, jeho prípad ešte nie je uzavretý, disciplinárka o ňom bude rokovať. Som veľmi zvedavý, že k akému rozhodnutiu dospeje. Vy si zatiaľ na youtube môžete pozrieť Messiho „prehrešok.“

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kosík rozšíril zoznam Lexových káuz

S bývalým šéfom SIS Ivanom Lexom sa spája viac ako desať káuz. Jeho bývalý podriadený Ľuboš Kosík ich doplnil o ďalšie.

ŠPORT

Sagan skončil v prvej etape v Austrálii tretí, triumfoval Greipel

Nemec oplatil Saganovi prehru z kritéria.

DOMOV

Dobré ráno: Česi si dovolili, čo si u nás ani Fico netrúfol

Ako prebiehajú české prezidentské voľby.


Už ste čítali?